W KOŃCU JEDNAK DOCZEKALIŚMY SIĘ

http://www.naviexpert.pl/nawigacja-android.html https://traffic.naviexpert.pl/remonty/lodz/

Nawigacjagps mapz do nawigacji5

Do niedawna produkowane systemy nawigacji satelitarnej gps były traktowane jako dobro luksusowe, a ich montaż w samochodzie kosztował niejednokrotnie kilka tysięcy złotych. Obecnie jednak sytuacja nieco się zmieniła, a nawigację posiadają już nawet auta zaliczane do segmentu małych pojazdów.

Także wyświetlacze znacznie poprawiły się jakościowo poprzez zastosowanie elementów ciekłokrystalicznych. Kolejny postęp to wielkość takiego wyświetlacza, która nierzadko przekracza 5 cali, przez co sama nawigacja jest zdecydowanie bardziej widoczna. Wszelkie zabiegi miały na celu poprawę jakości wizualnej samej mapy, aby była ona czytelniejsza.

Dzisiejsza nawigacja posiada bardzo rozbudowane i przy tym funkcjonalne menu, które może być obsługiwane na ekranie dotykowym lub za pomocą tradycyjnych przycisków umieszczonych na desce rozdzielczej. Każda możliwość obsługi jest traktowana jako alternatywa dla kierowcy, którego preferencje są indywidualną sprawą.

Niegdyś Polacy musieli borykać się z problemem niedostępności cyfrowej mapy Polski, przez co posiadanie takiej nawigacji satelitarnej gps w aucie mijało się z celem. W końcu jednak doczekaliśmy się i od kilku lat automapa naszych dróg jest dostępna w ofercie.

Oprogramowanie dla systemów nawigacji jest z reguły wczytywane po wykupieniu usługi u producenta. Można oczywiście wykonać instalację automapy samodzielnie, jednak jest to opcja dla osób, które mają w tym doświadczenie. Jeżeli chodzi o wybór samej nawigacji, to często producent daje możliwość klientowi na jaką wielkość ma mieć wyświetlacz.

Jeżeli automapa ma być wyświetlana na kokpicie, będzie jego wielkość niestety mocno ograniczona przez inne urządzenia np. klimatyzację, radio, czy komputer pokładowy. Najważniejsze jest jednak to, aby nawigacja była umieszczona w możliwie jak najbardziej dostępnym i funkcjonalnym z punktu widzenia kierowcy miejscu.

Next Post

NAWIGACJA SPRAWDZA SIĘ NIE TYLKO

pt Gru 14 , 2012
  Podróżowanie dla wielu stanowi rodzaj pracy, dla innych rodzaj wakacji a jeszcze innych przymus, gdy muszą coś załatwić. Wiele z tych osób bardzo często wybiera się w regiony, których nigdy wcześniej nie odwiedzali, co komplikuje dojazd. Tym bardziej, że wiele dróg nie jest odpowiednio oznakowanych. Podróżowanie swoich samochodem po […]